HAES - školící středisko SQL HAES adresa
 
Datum poslední aktualizace: 4. května 2012
Počet přístupů: 32659
Burza cestovních příležitostí Ke dni 21.5.2007 přihlášeno 129 účastníků

Chtěl bych poprosit všechny účastníky semináře, aby poslali svoje hodnocení do diskuse nebo přímo na můj mail. Loni jsem dostal jenom asi 10 názorů a to je málo. Vyzývám proto všechny, kteří si myslí, že jejich názor ve stovce ostatních názorů zapadne, aby si to nemysleli. Věnujte tomu, prosím, 5 minut. Vždyť je to odraz k vaší spokojenosti v dalších ročnících. Může mi sice lichotit, když svoji spokojenost vkládáte do mých rukou bez připomínek, ale není to tak správně.

Zde jsou ke stažení prezentace. Už chybí jenom Štěpán Bechynský.

Jiří Burian
 Microsoft v roce 2007
Jaromír Luhan
 Od Borlandu ke CodeGear
Michal Altair Valášek
 AJAXCardSpace - připravuje se
 ... a dále ještě odkaz
Michal Neuwirth
 VISTA prezentaceVISTA demos
 SQLCLR prezentaceSQLCLR demos
Michal Prokopec
 Object Pascal pro .NET
Pavel Císař
 Magie řízení projektuFirebird 2006-2007
Zbyšek Hlinka
 Aspekty nasazení OR Mapperů
Vladimír Bodeček
 TCP/IP prezentaceTCP/IP demos
 Komunikace JAVA prezentaceKomunikace JAVA demos


Srdečně vás zvu na tentokrát už 9. ročník tradičního dvoudenního semináře

Seminář "Bělohrad 2007"
22.-23. května 2007, Lázně Bělohrad

Letos se seminář posouvá z tradičního zimního období (únor/březen) více do jara (květen). Nebyl to až tak záměr (i když trochu ano). V druhé polovině roku 2006 jsem byl totiž tak zaneprázdněn vývojářskými záležitostmi, že mi na organizaci semináře prostě nezbyl čas. Chtěl bych věřit, že tento časový posun ze zimních plískanic do pozdnějarního sluníčka přispěje k lepší pohodě všech účastníků. I když dneska věřit tomu, že počasí bude kopírovat kalendář, může být dosti nejisté ...

Kromě přednášek o vývojářské činnosti obecně, o databázích, se soustředíme především na technologii .NET. Ať už v .NET děláte nebo neděláte, přijeďte se podívat, kam to všechno směřuje.

.NET technologie přinesla během minulého roku další zajímavá témata. Oslovil jsem proto tradiční .NET guru, oslovil jsem všechny lektory našeho školícího střediska, aby se pro vás pokusili tato témata shrnot. Společnými silami se nyní pokusme tomu dát přehlednou strukturu.

Seminář je určen

 • Vývojářům, pracujícím s .NET nebo s Delphi,
  aby konfrontovali svoje vývojářské zkušenosti s ostatními zúčastněnými.
 • Vedoucím informačních systémů,
  aby zhodnotili tyto zkušenosti v zrcadle potřeb svojí firmy (efektivita vývoje, kvalita dosažených výsledků, aplikovatelnost nových technologií).

Organizační záležitosti, program, časový rozvrh, pokyny účastníkům.

Předběžný program semináře

Program bude po dohodě s přednášejícími ještě syntetizován, upřesněn, doladěn.

Asi je každému zřejmé, že takto široký tématický prostor se nám časově do semináře nevejde. Vyjádřete se k tomu, hlasujte pro jednotlivá témata. Nechci vědět, co vás zaujalo nejvíce. Selekci témat bych chtěl naopak provést na základě vašich sdělení, které téma byste na semináři oželeli.

Napište mi nebo do se ozvěte do diskuse na adrese http://www.hlinka.cz/belohrad. Na přednášky se můžete ve zkratce odvolat dle kódu uvedeného pod jménem přednášejícího.

Následující seznam nabízených přednášek není zatím dostatečně strukturován. Strukturalizaci a časový rozvh vypracuji až po té, co bude seznam přednášek na základě vašeho hlasování konečný.

Jiří Burian Microsoft Microsoft v roce 2007
ms2007 Microsoft pro vývojáře v druhe polovině roku 2007 a dale. Novinky, actuality, strategické záměry či výhledy a vše ostatní co by mohlo vývojáře u nás zajímat.
Štěpán Bechynský Microsoft Produkty Microsoft Expression
expr Představení produktové řady Expression, která nabízí nástroje na pomezí programování, 2D a 3D designu, grafiky a multimedii.
- Microsoft Expression Web
- Microsoft Expression Blend
- Microsoft Expression Design
- Microsoft Expression Media, Media Encoder
- Microsoft Expression Studio
Štěpán Bechynský Microsoft Windows Communication Foundation
wcf Úvod do technologie Windows Communication Foundation. WCF nám umožňuje vytvářet služby, které nejsou závislé na použitém způsobu komunikace mezi klientem a serverem.
Michal Neuwirth Microsoft Nová Windows Vista API
vistaapi Nový operační systém Windows Vista obsahuje mnoho nových technologií a ovládacích prvků, které mohou využít vývojáři ve svých aplikací. Jedná se například o Aero Glass, nativní podpora RSS, vyhledávání či nová správa uživatelských oprávnění.
Michal Altair Valášek Altairis ASP.NET AJAX: Jak ho použít a proč to nedělat
ajax Technologie AJAX (Asynchronous Javascript and XML) si našla cestu i do ASP.NET v podobě volně dostupného ASP.NET AJAX Frameworku, známého dříve pod kódovým označením Atlas.
Poněkud provokativní název této předášky je zvolen proto, že nesprávně použit může AJAX výrazně zhoršit praktickou použitelnost vašeho webu. Zaměříme se tedy nejenom na to, jak AJAX toolkit používat, ale také na to, v jakých případech je jeho použití na místě a kdy je naopak vhodné se mu vyhnout.
Michal Altair Valášek Altairis Identity Metasystem a Windows CardSpace: Implementace
cardspace Identity Metasystem a jeho Windows implementace jménem CardSpace je nový mechanismus pro ověřování identity uživatelů. Řeší nejpalčivější bezpečnostní problémy současného Internetu, jako je phishing, identity theft a podvržení identity serveru.
Tato přednáška detailně popisuje implementaci v Microsoft ASP.NET 2.0 a propojení se stávajícími systémy membershippingu a přihlašování.
Štěpán Bechynský Microsoft Webové aplikace s použitím Silverlight
wpf Webové aplikace s použitím Silverlight. Silverlight (dříve WPF/E) je nová technologie pro tvorbu webového interaktivního obsahu za použití jazyku XAML.
Michal Neuwirth Microsoft MSSQL2005 a použití SQLCLR
sqlclr SQLCLR - nový programový model, umožňujúci použitie managed kódu bežiaceho priamo v rámci databázového servra, bolo asi najdiskutovanejšou z noviniek, ktoré priniesol SQL Server 2005. O čo vlastne ide? Ako to celé funguje? Na čo to môže byť dobré? A je to vôbec dobré, že také niečo v SQL Servri je? Ako, kedy a kde je to vhodné použiť? To všetko sú základné otázky, ktoré si musíme zodpovedať, ak uvažujeme o prípadnom použití tejto technológie. Cieľom tejto prezentácie je predstaviť SQLCLR technológiu, zodpovedať na základné otázky, ktoré sa jej týkajú, a ukázať jej konkrétne použitie.
Jaromír Luhan Aquasoft Od Borlandu ke CodeGear
codegear 1. Co dělá Borland, co je a co dělá CodeGear
2. Novinky pro vývojáře (současné i potenciální - strategické záměry či výhledy - pokud budou veřejné)
3. Představení Delphi 2007 pro Win32
4. Představení Delphi for PHP
Michal Prokopec Synergit Object Pascal jako alternativa C#
pascal Object Pascal pro .NET? Důvody jeho vzniku, jeho vlastnosti, vývojove prostředí, budoucnost...
Pavel Císař IBPhoenix Firebird v roce 2007
firebird Co se chystá nového, max. 30 minut
Pavel Císař IBPhoenix Magie řízení projektu
projekt Půjde o bezesporu subjektivní sadu doporučení pro optimální řízení projektu a vývojářského týmu, zhruba tak na 45 minut (+15 minutová rezerva, však mě znáš :-)
Vladimír Bodeček Pouziti TCP/IP programovani v .NET
tcpip - strucne historie TCP/IP a jeho API (Berkley sockets, WinSock)
- kdy a proc pouzit nizkourovnovou komunikaci
- zakladni tridy .NET pro TCP/IP
- zakladni principy TCP/IP programovani
Vladimír Bodeček Komunikace mezi Java a .NET
javanet - .NET v. Java - podobnosti a rozdily
- jake jsou moznosti komunikace
- IIOP.NET - pouzitelny open source
- principy pouziti IIOP.NET
- moznosti, nedostatky a problemy
Zbyšek Hlinka Aspekty nasazení O/R mapperů
ormapper - 2 principy mapperů: které si sami generují relační model a které naopak vycházejí z existujícícho relačního modelu
- výkonnost celého řešení
- od kdy může mapper zpomalovat vývoj aplikace
- pro jakou třídu aplikací se dosud mappery nehodí (neboli daň za obecnost)
- lze je něčím zastoupit, čím, a za jakou cenu?

Organizační záležitosti

Seminář proběhne ve velkém sále Lázeňského hotelu, Raisovo nám., Lázně Bělohrad (foto).

Cena účasti na semináři je stanovena (včetně DPH) na 1400 Kč.
Oproti předcházejícím ročníkům se tedy nic nemění. Upozorňuji nicméně, že tato cena platí do vyčerpání "standardních" ubytovacích kapacit. Až budou tyto kapacity vyčerpány, budeme hledat další (U Kapra, ASL). Pak ale bude cena zvýšena o příplatek (zřejmě 100 Kč/noc).
20.3.2007
Upozorňuji, že "standardní" ubytování je k dnešnímu dni v podstatě vyčerpáno. Když říkám v podstatě, znamená to, že stav se ještě průběžně mění, nějaká jednotlivá místa se různě uvolňují a zase dodatečně obsazují. Počítejte ale radši s tím, že nyní zaplatíte o 100 Kč víc, tedy 1500 Kč (na dvě noci 1900 Kč).
2.5.2007
Ubyrovací kapacity jsou k dnešnímu dni vyčerpány. Pokusím se ale určitě ještě něco sehnat. Něco už mám rozjednáno, ale nepotvrzeno. Takže přihlášku můžete klidně poslat, účast vám potvrdím, jakmile budu pro vás mít lůžko.
8.5.2007
Další ubytovací kapacity, asi 15 míst, jsou zajištěny v ubytovně "U Lva". žádnej velkej komfort, ale toto ubytování patří po léta k obvyklým ubytovacím místům a nikdo si nestěžoval.

Podrobnosti o ubytování viz níže,

Cena zahrnuje

 • účast na dvoudenním semináři
 • ubytování na jednu noc
 • celodenní stravování (oběd, večeře, snídaně, oběd)
Ubytování vám můžeme zajistit o den dříve (300 Kč navíc).

Upozorňuji, že cena bude na faktuře rozúčtována na účastnický poplatek, stravování a ubytování. Je bezpodmínečně nutné to udělat právě takto. Jinak by mě Finanční úřad popotahoval.
Daňový doklad obdržíte emailem ve formátu PDF.

Přihlášky posílejte na adresu honza@haes.cz.
Formulář přihlášky si můžete stáhnout. Soubor prosím přejmenujte na "nazevvasifirmy.doc"

Tombola

Na závěr semináře proběhne losování a přítomní návštěvníci získají pěkný dárek. Losovat se bude o několik triček CodeGear a o dva produkty CodeGear Delphi for PHP. Dárky pro vás připravil i Microsoft.

Předběžný časový rozvrh semináře

Toto není finální verze programu. Abychom si udělali představu, jak na tom časově jsme, prostě jsem přednášky sepsal nějak pod sebe. S přednášejícími nyní diskutuji požadovaný časový limit. Navíc hrozí, že některé přednášky odpadnou (Slavo Furman - pracovní zaneprázdněnost), pokouším se o náhradní přednášející na stejné téma. Nerad bych si to nechal ujít.
  První den: úterý 22.5.  
09:00 Registrace účastníků 30 min.
09:30 Jiří Burian Microsoft v roce 2007 45 min.
10:15 Přestávka 10 min.
10:25 Jaromír Luhan Od Borlandu ke CodeGear 60 min.
11:25 Přestávka 5 min.
11:30 Michal Altair Valášek Identity Metasystem a Windows CardSpace: Implementace 60 min.
12:30 Oběd 60 min.
13:30 Pavel Císař Firebird v roce 2007 20 min.
13:50 Přestávka 10 min.
14:00 Vladimír Bodeček Pouziti TCP/IP programovani v .NET 20 min.
14:20 Přestávka 10 min.
14:30 Michal Neuwirth Nová Windows Vista API 60 min.
15:30 Přestávka 5 min.
15:35 Michal Altair Valášek ASP.NET AJAX: Jak ho použít a proč to nedělat 60 min.
16:35 Přestávka 10 min.
16:45 Pavel Císař Magie řízení projektu 60 min.
17:45 Večeře 60 min.
18:45 Kuloární diskuse U Sehnalů 360 min.
00:45 Závěr 10 min.
  Druhý den: středa 23.5.  
08:30 Snídaně 30 min.
09:00 Michal Prokopec Object Pascal jako alternativa C# 30 min.
09:30 Přestávka 10 min.
09:40 Michal Neuwirth MSSQL2005 a použití SQLCLR 45 min.
10:25 Přestávka 5 min.
10:30 Zbyšek Hlinka Aspekty nasazení O/R mapperů 30 min.
11:00 Přestávka 5 min.
11:05 Štěpán Bechynský Produkty Microsoft Expression 60 min.
12:05 Přestávka 5 min.
12:10 Vladimír Bodeček Komunikace mezi Java a .NET 20 min.
12:30 Oběd 50 min.
13:20 Štěpán Bechynský Webové aplikace s použitím Silverlight 60 min.
14:20 Přestávka 10 min.
14:30 Štěpán Bechynský Windows Communication Foundation 60 min.
15:30 Závěr 10 min.

Pokyny účastníkům

 • Přijedete-li na náměstí do Lázní Bělohradu, uvidíte budovu hotelu. Vchod do recepce hotelu je z druhé strany, poblíž tabule "Vinárna ARIA". Auta nechte na parkovišti za hotelem - tam, co je "zákaz vjezdu".
 • Registrace účastníků začíná 22.5.2007 v 9:00 hodin. Vchod do přednáškového sálu je z recepce hotelu. Tam obdržíte další organizační pokyny.
 • Ubytováni budete nejspíš celkem v 10 (!) ubytovacích zařízeních. Potřebné instrukce dostanete pri registraci.
 • Ty, kteří přijedou už 21.5., budu očekávat po 18. hodině v restauraci "U Sehnalů" (u kostela). Tam dostanete potřebné instrukce o místě ubytování.
 • Restaurace zavírají ve 22.00. Chcete-li se navečeřet, měli byste proto v 21.00 sedět u stolu a objednávat si jídlo. Doporučuji restauraci "U Sehnalů" (vedle kostela - tam budu večer sedět s přednášejícími a probírat s nimi organizační podrobnosti) nebo restauraci "Na Mostě" (křižovatka na náměstí).
 • V případě jakýchkoli problémů volejte 493 792 931 nebo 776 347735.

Burza cestovních příležitostí

Pokud chcete nabídnout dalším účastníkům dopravu vlastním vozem, prosím napište odkud a kdy vyjíždíte a kolik máte volných míst. Já to na tomto místě zveřejním. Případní zájemci z příslušné lokality (nebo po cestě) by se vám pak měli ozvat.

 Jméno  Počet  Datum  Místo

Podrobnosti k ubytování

Podle pořadí přihlášek obsazujeme ubytovací kapacity v tomto pořadí: Poznámky:
 • Podmínkou pro hotel Bohumilka je příjezd 21.5.2007, tedy 2 noci.
 • Hotel U Kapra je dražší - příplatek 100 Kč/noc.

Nahoru